Hale Demir

Ali Bebek
Gözde Hanım ile ilk kez sevgili Ayşe Öner’in yenidoğan eğitiminde tanıştık.
Ali Demir’in gelmesine yaklaşık 2 ay vardı ve tüm anlatılanlar,öğrenmeye çalıştıklarım “ne kadar zor olabilir ki” cümlesi ile yer buluyordu bende…
Derken bebeğimiz dünyaya geldi,maalesef hastanenin doğum sırasındaki “anne sütü düşmanı” tutumu sebebiyle,sütüm ilk 2 gün çok az geldi.Tüm yeni anneler gibi “sarılık” ile korkutularak formula mama kullanımına devam ettik.Ta ki ilk hafta kontrolüne dek, doktorumuz sarılık riski kalmadığını söyleyince,formula mama ile işimiz kalmadığına karar verdik.
Ancak büyük bir sorunumuz vardı,bebeğimiz doğumdan itibaren biberona alışmış,anne memesini reddediyordu.Sütümü sağıp biberon ile vermek zorunda kalıyordum.Gece-gündüz,mama-süt miktarı takip ediliyordu,ne kadar yorucu bir süreç olduğunu hala hatırlıyorum.
Tüm bu çıkmazın içerisinde eşimin aklına birden Gözde Hanım geldi,sakin ve naif tavırları ile kalbimizi kazanmıştı zaten…
Kendisine ulaştım ve sözleştik… Eve geldiğinde önce beni,sonra tüm ev halkını sakinleştirerek günlerdir ilk kez doğru düzgün bir kahvaltı yapmamı sağladı.Benim için ne kadar anlamlı olduğunu söylememe gerek yok sanırım…
Ali Demir’i hem fiziksel hem de genel etki olarak öyle güzel rahatlattı ki,”bu benim çocuğum mu?!” cümlesi kafamda dolaşırken,bir yanda da çok mutlu olmuştum.Ne kadar da sakinleşmiştik!
O gün çok mücadele ettik,Gözde Hanım’ın rahatlayıcı yaklaşımı ve çözüm üreten metodları ile hem Ali Demir hem de yeni doğum yapmuş lohusa anne,ben, birbirimizi tanımaya başladık. Bebeğim ile hiçbir şey ile kıyaslayamacağım bir bağ kurmamı sağlayan Gözde Hanım’a tekrar sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum.
Aynı durumda veya türlü çeşitli problemler yaşayan,yeni bebek ile tüm hayatı bir anda değişen anne-babalara seslenerek,Gözde Hanım’ın rehberliğinin paha biçilmez olduğunu söylemek istiyorum.
Ali Demir ve Annesi Hale

Write a comment