1. Yılın Anısına

 

 

Bugün Anne ve Bebek Koçluğu aklıma düşeli 2 yıl, internet sitemi açalı tam 1 yıl oldu. İki yıl önce hayal ettiğimden çok daha güzel şeyler yaşadım. Harika anne ve bebeklerle tanıştım. Yüz yüze gelemediğim, hiç tanımadığım anne adaylarına mesajlarla, telefon görüşmeleriyle yalnız değilsin diyebildim ve yalnız olmadığımı anladım. Bu süre içinde binlerce ziyaretçi siteme girerek, faydalı olduğunu düşündüğüm bilgilerden yararlandı. İnsanların hayatlarına dokunmak, onlara birşeyler öğretmek, öğretirken öğrenmek ne güzel bir duygudur.

 

Bebeğimin Yol Arkadaşı, benim yüreğimden çıkıp sizlerin yüreklerine dokundu. Birlikte büyümenin, en güzel anlarda size yol arkadaşlığı etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Şükrediyorum! Hayalimdeki mesleği, hayalimden daha güzel yaşayabildiğim için.

 

Anne olmanın güzelliğini ve zorluğunu yıllar önce staj yaptığım bir hastanede, ilk kez bir doğum anına şahit olduğum zaman anlamıştım. O gün gördüğüm şeyler hem beni korkutmuş, hem de güç vermişti. Daha bilinçli anneler, bilinçli ebeveynler yetişmeli diye düşünmüştüm. Anne olmanın da bir okulu vardır. Hem de bu hiç bitmeyen bir okul. Yaşadıkça öğrenilen, öğrendikçe ustalaşılan… Bir anne hamile kalmadan önce hamilelik, doğum ve bebek bakımıyla ilgili ne kadar çok şey bilirse, o kadar güvenir kendisine, o kadar bilinçli bir anne olur ve güzel insanlar yetiştirir. Hani her mesleğin bir okulu okuyoruz ya, ben de hayatınızın bu en özel ve en güzel günlerinin ilk okulunu sizlere sunmak istedim. İlk adımı birlikte atalım, ilk dikenlerin yarasını birlikte saralım, ilk mutluluk göz yaşlarını birlikte dökelim istedim. İyi ki istemişim. Gördüğüm, yaşadığım her andan sonsuz mutluluk duyuyorum. Hayatıma gelen her yeni anne ve bebeğe kocaman sunacak bir kalbim, aklım yettiğince bilgim, sonsuz sabrım ve kocaman güler yüzüm var. Tüm bunların sebebi sizsiniz. İyi ki varsınız!

 

Her gün büyüyen, büyüdükçe beni de büyüten  Bebeğimin Yol Arkadaşı’nı sahiplendiğiniz için, beni evlerinize, ailenize, kalplerinize misafir ettiğiniz için, bebeklerinizin mis kokusunu benimle paylaştığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim.

 

Hep birlikte olmak, nice yılları birlikte kutlamak dileğimle…

Write a comment